IMG 20180715 14260515 lipca w   Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na Galicyjskim Rynku miała miejsce cykliczna impreza - Galicyjska Graciarnia. Tu każdy może znaleźć coś dla siebie oryginalnego, niepowtarzalnego, to miejsce idealne dla kolekcjonerów, miłośników rękodzieła.
My też tu byliśmy :). Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Sanoku również mogło pochwalić się swoimi perełkami, zaprezentować  prace wykonywane technikami, których słuchacze mają okazję uczyć się na kierunku Terapeuta zajęciowy i nie tylko. 

1529757336654

W tym roku miała miejsce kolejna już  17 Edycja Konkursu Plastycznego pod tytułem:  „Kolorowy Sanok – Pamiątki Przeszłości”. Zapraszamy do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na wystawę pokonkursową  nagrodzonych prac

image001

13 czerwca 2018r. w „Klubie Górnika” w Sanoku miała miejsce . Tematem konferencji były: „Nowoczesne formy terapii i rehabilitacji w pracy Szkół Promujących Zdrowie”. Organizatorzy: Medyczno -Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wraz z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Zarządem Oddziału Powiatowego i Okręgowego TPD przedstawili ewaluację działań prozdrowotnych w placówkach, poruszono temat wartości, które budują zdrowie. Przedstawiona została rola i zakres profilaktyki w ramach zagrożeń zdrowia dzieci i młodzieży w kontekście skoku cywilizacyjnego. Bardzo ważnym tematem, który został poruszony dotyczył kultury fizycznej w koncepcji współczesnej edukacji postrzeganej jako obowiązek, moda czy też może histeria. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z metodami
i formami działań terapeutycznych, a także przykładami dobrych praktyk i rozwiązań wspierająco-opiekuńczo-wychowawczych. Ponadto nasi szanowni Goście mieli okazję do degustacji zdrowej żywności. Mogli również zagościć do stanowiska z naturalną chemią, zapoznać się ze sposobami
i naturalnymi składnikami, z których są przygotowywane środki czystości i kosmetyki przyjazne dla człowieka i środowiska. Dla odważniejszych – możliwość samodzielnego przygotowania np. serum do paznokci i skóry rąk – oczywiście tylko z naturalnych składników. Dla chętnych przygotowane zostało stanowisko do pomiaru RR i poziomu cukru. Można było również zapoznać się z różnorodnością technik stosowanych w terapii zajęciowej – techniki plastyczne i elementy muzykoterapii. Bardzo bogaty program, wspaniali prelegenci, duża dawka wiedzy, nawiązanie kontaktów, wymiana myśli i doświadczeń, to wszystko pozwoliło na zaliczenie konferencji do bardzo udanych, przekonało bądź utwierdziło o potrzebie takich spotkań i wspierania się w działaniach Szkół Promujących Zdrowie.

aNa początku czerwca, słuchacze z nauczycielami naszej szkoły uczestniczyli w „Pikniku Rodzinnym” w Rzepedzi. Nauczyciele przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz udzielali porad jak ustrzec się przed ukąszeniem żmij. Każdy z uczestników pikniku, mógł przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie. Główne motto pikniku to „Gdy bezpiecznie jest wokoło, wówczas wszystkim jest wesoło”. [KL. GW.]

image007W dniu 14 czerwca naszą szkołę odwiedził paraolimpijczyk Kamil Rosiek - niepełnosprawny biathlonista i biegacz narciarski, srebrny medalista mistrzostw świata, Chorąży Polskiej Reprezentacji Paraolimpijskiej. Tematem przewodnim spotkania ze słuchaczami i nauczycielami było: „Tolerancja i szacunek, to mój wizerunek” - Przykłady dobrych praktyk i rozwiązań wspierająco- opiekuńczo- wychowawczych. Pan Kamil opowiedział swoją przygodę ze sportem oraz odpowiadał na pytania słuchaczy.

2Pod koniec maja słuchacze z nauczycielami naszej szkoły przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla pracowników Żłobka Samorządowego nr 1 w Sanoku. Przedstawione zagadnienia dotyczyły m.in. postępowania w przypadku wystąpienia nagłego zagrożenia zdrowia i życia u najmłodszych dzieci. Uczestnicy mieli okazję poćwiczyć algorytm udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Największym zainteresowaniem cieszył się temat zadławień i oparzeń wśród dzieci.[KL.BMK.GL]

godlo

MEDYCZNO-SPOŁECZNE CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO

I USTAWICZNEGO w S A N O K U

38-500 Sanok, ul. Konarskiego 3

tel./fax 0134631242,   tel./fax 0134631862

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.             www.zsmsanok.pl

 KONFERENCJA naukowa dla nauczycieli, członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nt.:

     ”Nowoczesne formy terapii i rehabilitacji w pracy Szkół Promujących Zdrowie

Termin realizacji:            13 czerwca 2018 r.

Miejsce realizacji:         „Klub Górnika” w Sanoku, ul. Grzegorza 2

Czas trwania konferencji:    9.50-14.00

PROGRAM KONFERENCJI:

Część I – 9.40 – 12.00

  • Rejestracja uczestników
  • Otwarcie konferencji, powitanie uczestników, wprowadzenie w tematykę - mgr Halina Połojko
  • Podkarpackie Szkoły Promujące Zdrowie w świetle przyjętej koncepcji pracy - ewaluacja działań prozdrowotnych w placówkach - dr Barbara Wolny- PCEN Tarnobrzeg
  • Wartości , które budują zdrowie - mgr Krzysztof Budzyń - PCEN Rzeszów
  • Rola i zakres profilaktyki , a zagrożenia zdrowia dzieci i młodzieży w kontekście skoku cywilizacyjnego -mgr Danuta Turek-Fijak - PCEN Krosno
  • Kultura fizyczna w koncepcji współczesnej edukacji – obowiązek, moda, czy histeria? –   dr Barbara Wolny - PCEN Tarnobrzeg      

 Przerwa na kawę ( badanie poziomu cukru i RR, konsultacje na stoiskach warsztatowych)

Część II – 12.25 – 14.00

  • Metody i formy działań terapeutycznych w świadomości rodziców i nauczycieli mgr Grażyna Tereszkiewicz - PCEN Rzeszów
  • Zapotrzebowanie na rehabilitację we współczesnej szkole-dr Mariusz Drużbicki -RORE Rzeszów
  • „Tolerancja i szacunek ,to mój wizerunek” - Przykłady dobrych praktyk i rozwiązań wspierająco -opiekuńczo-wychowawczych – Kamil Rosiek –Chorąży Polskiej Reprezentacji Paraolimpijskiej
  • Dyskusja, podsumowanie, zakończenie konferencji

 Organizatorzy Konferencji: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, Zarząd Oddziału Powiatowego i Okręgowego TPD oraz Medyczna Szkoła Policealna im. Anny Jenke w Sanoku

***Zgłoszenie można potwierdzić pod nr tel. 13-46 312 42

   

MSCKZiU

   
© MSCKZiU SANOK