image004

12 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu „CO WIEM O AIDS? – OTO JEST WAŻNE PYTANIE”. Każda klasa miała do wykonania trzy zadania. Pierwsze zadanie to opracowanie ankiety, drugie to przygotowanie haseł mówiących o profilaktyce HIV/AIDS, natomiast trzecie zadanie to publiczna prezentacja i reklama badań testowych w kierunku HIV. Wykonanie zadań oceniło szkolne Jury.

image002

Pod koniec listopada słuchacze kierunków Technik masażysta i Technik usług kosmetycznych zorganizowali integracyjne Andrzejki dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sanoku. Podopieczni wspólnie bawili się w takt muzyki oraz uczestniczyli w andrzejkowych wróżbach, konkursach przygotowanych przez naszych słuchaczy. Super zabawa wywołała sporo uśmiechu na twarzach dzieci, a nasi słuchacze zdeklarowali chęć kolejnego wspólnego spotkania w okresie karnawału.

image001

„W wychowaniu Stawiam na Zdrowie” to temat konferencji jaka odbyła się w naszej szkole 5 grudnia. Bardzo ciekawe wykłady dla nauczycieli i pedagogów z Sanoka i okolic, przygotowali ks. Krzysztof Budzyń, mgr Grażyna Tereszkiewicz oraz mgr Danuta Turek-Fijał i mgr Dariusz Miziołek. W tematykę  konferencji wprowadziła pani dyrektor mgr Halina Połojko. Na wszystkich uczestników czekał smaczny poczęstunek w „Kąciku Zdrowia”, przygotowanym przez słuchaczy i nauczycieli naszej szkoły. Organizatorami konferencji byli: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, Zarząd Powiatowego i Okręgowego TPD oraz Medyczna Szkoła Policealna im. Anny Jenke.

  022 DSC 0062 Rok 2017 , to rok szczególny dla całej społeczności Medycznej Szkoły im.Anny Jenke w Sanoku. W tym roku bowiem, mija 55 lat od momentu gdy pierwsi uczniowie przekroczyli jej mury oraz 15 lat od historycznej uroczystości nadania Szkole imienia Anny Jenke i własnego sztandaru.

Świętowanie rozpoczęło się 23 listopada w czwartek , od Mszy Św. w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Natomiast uroczystości w dniu 24 listopada w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej rozpoczęło uroczyste Ślubowanie, które miało wymiar symboliczny i bardzo podniosły /15 ślubowanie na sztandar wg. ceremoniału przyjętego po nadaniu im. Anny Jenke.

DSC01981

17 listopada na zaproszenie Szkolnego Koordynatora Promocji Zdrowia z SP4 w Sanoku nasi słuchacze pod opieką nauczycieli (E.Dyrkacz-Kulikowska, K.Lipka i M.Kondyjowski) przeprowadzili szkolenie dla uczniów klas 5 w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie w znaczący sposób wzbogaciło wiedzę uczniów na temat właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka.

DSC01933

Na początku listopada w naszej szkole odbyło się wręczenie indeksów dla słuchaczy pierwszych klas. Zgromadzeni słuchacze otrzymali je z rąk Pani Dyrektor. Natomiast uroczyste ślubowanie odbędzie się w ramach 55 Jubileuszu Szkoły - 24 listopada.

   

MSCKZiU

   
© MSCKZiU SANOK