E P K wZ SESJA   LETNIA   2019 kierunki dzienne i zaoczne                                                          

Część Pisemna: 18. 06. 2019 

g.10.00 do 11.00 - II TeIM, sala G budynek I LO

g.12.00 do 13.00 – ITK+ TeIM/pp „stara” , sala G1 I LO  

g. 14.00 do 15.00 Kier: IAON, IITM, IIOD -sala G, IITZ,  

IITF,IITK,OM –sG1 , OŚ,OOSt-s G2 I LO  

 Część Praktyczna:

Kierunek:ITK-kwalifikacja- AU.61.  *17.06.19 budynek MSP ul. Konarskiego 3 sala 5 g 13.00 do15.00

Kierunek:IITZ-kwalifikacja-MS.09 i Z.09.  *17.06.19 budynek MSP ul. Konarskiego 3 sala 4 g 13.00 do16.00  

         Zdający zgłaszają się do OE przy ul. Konarskiego 3 na godz. Przed egzaminem wg. Harmonogramów umieszczonych na szkolnej tablicy ogłoszeń.

image002

W ostatnim tygodniu maja w Klubie „Górnik” odbyła się zabawa dla najmłodszych z okazji „Dnia dziecka”. Zabawę przygotowały i przeprowadziły słuchaczki Medycznej Szkoły Policealnej z kierunków: opiekunka dziecięca, technik masażysta. Natomiast słuchaczki z kierunku technik usług kosmetycznych wykonywały malowanie twarzy i brokatowe tatuaże dla chętnych. Podczas zabawy odbył się występ dziecięcej grupy wokalnej z Sanoka. Dziewczyny zaprezentowały repertuar regionalnych piosenek. Następnie zabawę uświetnił gimnastyczny występ „Spartan” z Zahutynia. Efektowny pokaz umiejętności budził ogromny podziw wśród dzieci, jak również rodziców. Na scenie wystąpiła także grupa Mażoretek BABY VIVID (pod opieką Pani Pauliny Baran) działająca przy OSP w Jaćmierzu, która zaprezentowała pokaz taneczno-muzyczny. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Każdy z uczestników otrzymał zdrowy poczęstunek. Wszyscy z uśmiechami i z pięknie umalowanymi twarzami wrócili z rodzicami do domu.[A.LR]

image001W dniu 27 maja w Klubie „Górnik” odbyła się konferencja naukowa ”Dzieci i młodzież z przewlekłymi problemami zdrowotny w Szkole Promującej Zdrowie”. Organizatorem konferencji było Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, Zarząd Oddziału Powiatowego i Okręgowego TPD oraz Medyczna Szkoła Policealna im. Anny Jenke w Sanoku. W trakcie konferencji omówiono problemy i zagrożenia zdrowia wśród dzieci i młodzieży. Przedstawione wykłady to m.in. Integralny model zdrowia- dr Barbara Wolny; Funkcjonowanie dzieci i młodzieży z problemami zdrowotnymi w szkolnej rzeczywistości - ujęcie psychologiczne - mgr Barbara Cebula; Rola i zakres profilaktyki uniwersalnej, a zagrożenia zdrowia dzieci i młodzieży w kontekście skoku cywilizacyjnego - mgr Danuta Turek-Fijak; Dekalog prozdrowotnego stylu życia – moda czy konieczność? - mgr Halina Połojko. W trakcie przerwy można było skorzystać ze stoisk warsztatowych: zioła wspomagające różne funkcje organizmu; nauka samobadania; muzykoterapia-muzyka która leczy.

MEDYCZNO-SPOŁECZNE CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO

I USTAWICZNEGO w SANOKU

38-500 Sanok, ul. Konarskiego 3

tel./fax 0134631242,   tel./fax 0134631862

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  www.zsmsanok.pl
KONFERENCJA naukowa dla nauczycieli, członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nt.: 

”Dzieci i młodzież z przewlekłymi problemami zdrowotny

w Szkole Promującej Zdrowie”

Termin realizacji:  27 maja 2019 r.

Miejsce realizacji:   „Klub Górnika” w Sanoku, ul. Grzegorza 2

Czas trwania konferencji:    9.50-14.00

PROGRAM KONFERENCJI:

 Część I – 9.40 – 12.00

  • Rejestracja uczestników
  • Otwarcie konferencji, powitanie uczestników, wprowadzenie w tematykę - mgr Halina Połojko
  • Integralny model zdrowia- dr Barbara Wolny- PCEN Tarnobrzeg
  • Funkcjonowanie dzieci i młodzieży z problemami zdrowotnymi w szkolnej rzeczywistości - ujęcie psychologiczne - mgr Barbara Cebula - PCEN Rzeszów
  • Muzykoterapia-muzyka która leczy –mgr Grażyna Płodzień

                     Przerwa na kawę ( badanie poziomu cukru i RR, konsultacje na stoiskach warsztatowych)

Część II – 12.25 – 14.00

  • Rola i zakres profilaktyki uniwersalnej, a zagrożenia zdrowia dzieci i młodzieży w kontekście skoku cywilizacyjnego -mgr Danuta Turek-Fijak - PCEN Krosno
  • Dekalog prozdrowotnego stylu życia –moda czy konieczność?   mgr Halina Połojko
  • Dyskusja, podsumowanie, zakończenie konferencji

                 * Przykłady dobrych praktyk i rozwiązań ;

                                # stoisko warsztatowe -zioła wspomagające różne funkcje organizmu

                                                  -nauka samobadania/ prezentacja –mgr Ludmiła Guzik

Organizatorzy Konferencji: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, Zarząd Oddziału Powiatowego i Okręgowego TPD oraz Medyczna Szkoła Policealna im. Anny Jenke w Sanoku

                                                  ***Zgłoszenie można potwierdzić pod nr tel. 13-46 312 42

image007W dniu 16 maja na  sanockiej Arenie rozegrana została IV Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Do Sanoka przyjechali uczestnicy z 85 ośrodków z całego województwa. Olimpiada była połączona z Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych. Wolontariuszami, którzy pomagali uczestnikom byli uczniowie naszej szkoły, słuchacze II TM. [RG]

image02715 maja nasza Szkoła zorganizowała spotkanie dla podopiecznych WTZ (Robotnicza). W trakcie spotkania odbył się konkurs antynikotynowy „Palić czy nie palić – oto jest pytanie”. Uczestnicy zostali podzielenie na trzy grupy: ankietowa, plastyczna i ratownicza. W grupie ankietowanych podopieczni odpowiadali na pytania odnośnie palenia tytoniu. W ankiecie wzięło udział 37 osób, z czego pięć osób palących.

   

MSCKZiU

   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK