image006

W dniu 13 kwietnia delegacja naszej szkoły brała udział w Pikniku „Na Torach”, czyli akcji wolontariackiej promującej stworzenie nowego produktu turystycznego w Gminie Komańcza, jakim jest przejazd drezynami rowerowymi po torowisku w miejscowości Duszatyn. Na stanowisku MSCKZiU przypominaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy i zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wielkie podziękowania dla organizatorów za zaproszenie i świetną atmosferę. [PD]

image0073 kwietnia br. w Czudcu odbyła się Konferencja Naukowo – Metodyczna promująca zdrowie pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Celem konferencji było wspieranie i wzmacnianie środowiska szkolnego w świadomym dbaniu o zdrowie w ujęciu holistycznym, a także w kontekście propagowania zdrowego stylu życia zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. W części naukowej konferencji przeprowadzono cykl wykładów: m.in. zalecenia „Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”. W części warsztatowej konferencji, przygotowano stanowiska propagujące zdrowie, pod hasłem „Zdrowy styl życia podstawą zdrowia człowieka”. Nasza szkoła przygotowała dużo ciekawych informacji na temat: ziół wspomagających różne funkcje organizmu, ziół wspomagających w kosmetyce i dermatologii oraz wiadomości dotyczące nauki samobadania i warsztaty z muzykoterapii.

image007Z okazji Dnia Kobiet słuchaczki kierunku Technik Usług Kosmetycznych odwiedziły podopieczne Domu Pomocy Społecznej Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Sanoku. Każda kobieta, bez względu na wiek lubi ładnie wyglądać i czuć się atrakcyjnie dlatego też ośrodkowa świetlica została zamieniona w prawdziwy salon kosmetyczny. Panie miały okazję skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i dłoni. Zostały wykonane efektowne makijaże i zdobienie paznokci. Bardzo się cieszymy, że w tym szczególnym dniu mogliśmy wywołać uśmiech na twarzach mieszkanek DPS-u.

image003W lutym odbyła się kolejna edycja Integracyjnego Dnia Sportu dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sanoku. Słuchacze z kierunku Opiekunka Dziecięca, Terapia Zajęciowa oraz Technik Masażysta odpowiedzialni były za opiekę nad dziećmi oraz pomoc przy grach sprawnościowych. Nasi słuchacze przygotowali także pokaz udzielania pierwszej pomocy.

image003Tradycyjnie już, nasz Medyk włączył się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach 27 Finału WOŚP w szkole zorganizowany został „Dzień gier planszowych i komputerowych” dla dzieci i młodzieży. Zabawa była wyśmienita. Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie spośród bogatej oferty gier, zarówno tych tradycyjnych planszowych, jak również tych wykorzystujących najnowsze technologie. Wszyscy odwiedzający w tym dniu Medyczną Szkołę Policealną mieli możliwość skorzystania z pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz wzięcia udziału w pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej. Warto nadmienić, że słuchacze wraz z opiekunami włączyli się także do udziału w biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” promując i namawiając do zdrowego stylu życia.

   

MSCKZiU

   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK