image007

W dniu 22 lutego 2018 w hali sportowej ILO odbyła się kolejna edycja Integracyjnego Dnia Sportu pod hasłem „Poćwiczmy razem”, dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolono – Wychowawczego w Sanoku. W organizację zaangażowani zostali słuchacze i nauczyciele Medyczno Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Słuchaczki z kierunku Opiekunka Dziecięca, Terapia Zajęciowa oraz słuchacze z kierunku Technik Masażysta odpowiedzialni były za opiekę nad dziećmi oraz pomoc przy grach sprawnościowych. Słuchacze przygotowali także  pokaz udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy podopieczni bawili się bardzo dobrze, a nasi słuchacze profesjonalnie wywiązali się ze swoich zadań. 

image01623 stycznia w Osiedlowym Domu Kultury Gagatek odbyła się integracyjna zabawa dla osób niepełnosprawnych zorganizowana przez słuchaczy i nauczycieli naszej szkoły. Udział wzięli podopieczni: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Zielonej w Sanoku oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Robotniczej w Sanoku. Słuchacze naszej szkoły przeprowadzili dla wszystkich podopiecznych gry i zabawy terapeutyczne. Odbył się także konkurs wykonania piosenki patriotycznej. Wszystkie ośrodki wykazały się profesjonalnym przygotowaniem repertuaru. Na zakończenie dla wszystkich odbyła się dyskoteka.

image001Na początku stycznia w naszej szkole odbyło się szkolenie skierowane do słuchaczy i wychowawców na temat zdrowego stylu życia. Dowiedzieliśmy się, że to nie tylko odpowiedni sposób odżywiania się, ale także uprawianie sportu, umiejętna organizacja dnia, unikanie substancji szkodliwych i uzależniających i wiele innych elementów. Mieliśmy okazję przeanalizować swój styl życia i poznać zasady, które pozwolą zachować zdrowie i być wolnym od nałogów i uzależnień.

wospPo raz kolejny „Medyk” włączył się w zbiórkę środków finansowych na rzecz WOŚP. Tym razem słuchacze i nauczyciele naszej szkoły wsparli organizację zabawy karnawałowej, która odbyła się 14 stycznia w Domu Strażaka w Olchowcach. Słuchaczki z kierunków Technik Usług Kosmetycznych, Opiekun Medyczny oraz Opiekunka Dziecięca prowadziły stoiska malowania twarzy, wykonywania prac plastycznych z dziećmi, punkt pomiaru ciśnienia tętniczego oraz aktywnie włączyły się w zabawę z najmłodszymi uczestnikami. Wszystkie środki zebrane podczas imprezy zostały przekazane na wsparcie tegorocznego 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. [B.MK, E.DK]

Obraz 51

5 stycznia 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim odbył się Interaktywny turniej quizspotter, sprawdzający wiedzę z prowadzenia działalności gospodarczej. Quiz zorganizowany został pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentował Maciej Zygmunt słuchacz kierunku Technik elektroniki i informatyki medycznej pod opieką wychowawcy mgr inż. Pawła Deptucha. Spotkanie rozpoczęło się od konferencji, na której przedstawiono ciekawe wykłady na temat: „Przedsiębiorczość a wejście na rynek pracy”, „Ubezpieczenia społeczne. ABC przedsiębiorcy”, „Własna firma czy startup – co wybrać?”, „Branżowe symulacje biznesowe, czyli jak uczyć biznesu w szkole zawodowej”. Następnie po krótkiej przerwie odbył się quizspotter składający się z 23 pytań, dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. Uczestnicy odpowiadali na zadawane pytania przy użyciu tableta, a wyniki po każdym pytaniu wyświetlano na tablicy. Liczyła się nie tylko wiedza, ale także czas w jakim odpowiadali uczestnicy. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

DSC0215821 grudnia słuchacze naszej szkoły  z kierunków: Masażysta, Opiekunka dziecięca, Terapeuta zajęciowy oraz Kosmetyczka, przygotowali Jasełka dla Grona Pedagogicznego. Zgromadzeni nauczyciele wysłuchali przepięknych kolęd. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia

   

MSCKZiU

   
© MSCKZiU SANOK