IMG 20181129 WA0007W dniu 29 listopada uczniowie naszej szkoły z kierunku Technik Masażysta wraz z wychowawcą zorganizowali zabawę andrzejkową w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Młodzież przygotowała ciekawe gry, zabawy oraz wróżby. Na zakończenie nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

image002W dniu 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Punktualnie o godz. 11.11 odśpiewaliśmy wspólnie cztery zwrotki Hymnu Polski. W trakcie uroczystego apelu, odbyło się także ślubowanie klas pierwszych. Szkolny chór pod kierownictwem mgr Grażyny Płodzień wystąpił w składzie: Łazuka Magda, Słota Katarzyna, Wojtoń Karolina, Wojtoń Paulina, Furmanek Justyna, Gadomski Piotr, Olearczyk Anita, Muszyńska Amelia, Różycka Klaudia, Rolnik Dorota, Król Sebastian i odśpiewał kilka pieśni patriotycznych m.in. „Tango na dwa głosy i jeszcze jeden głos”; „Dziewczyna z granatem” oraz „Szumi wiatr”, „Polski…” słowa i muzyka Paweł Płodzień.

image010W dniu 18 października na sanockich Błoniach odbył się szkolny bieg niepodległości - BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ. Celem imprezy było uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz popularyzacja biegów jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W biegu wzięli udział słuchacze oraz nauczyciele MSCKZiU w Sanoku. Zdobywcy trzech czołowych miejsc otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko.

image021

16 października, czyli w dniu “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”- słuchacze kierunku Technik Masażysta oraz nauczyciele MSCKZiU, wsparli akcję zorganizowaną w SP nr 6 w Sanoku pod patronatem WOŚP. Kampania była równocześnie próbą bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość uczniów w ciągu 30 min. Zadaniem naszych słuchaczy była pomoc w prawidłowym przebiegu działań, wykonywanych na 17 fantomach.

image007Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, słuchacze naszej szkoły pod opieką Pani Grażyny Płodzień przygotowali muzyczne atrakcje dla nauczycieli. Były też kwiaty i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

13     Nasza szkoła jest Szkołą Promującą Zdrowie, angażujemy się w różnorodne działania mające na celu szerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Światowy Dzień Serca jest również wpisany w program naszych działań. Hasło tegorocznych obchodów brzmi „Moje serce – Twoje serce” i wiąże się ze złożeniem obietnicy: „obiecaj jeść zdrowiej, być bardziej aktywnym, rzucić palenie! Zrób to już dziś, a szybko zobaczysz ogromne zmiany. Twoje serce Ci za to podziękuje”. Włączyliśmy się w akcję zorganizowaną przez Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Centrum Medycznego MEDYK poprzez zrobienie portretu z dłońmi ułożonymi w kształt serca. Wszystkie zdjęcia uzyskane z tej kampanii zebrane razem, stworzą obraz „Podkarpacie z sercem”. Działania jakie zostały podjęte na terenie szkoły wśród słuchaczy, a także na terenie miasta Sanok miały na celu:

  • poinformowanie społeczności o obchodach Światowego Dnia Serca
  • szerzenie wiedzy na temat chorób układu krążenia
  • przekazywanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy
  • promowanie zdrowego sposobu odżywiania
  • promowanie aktywności fizycznej
  • przeprowadzenie kampanii antynikotynowej.

   

MSCKZiU

   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK