DSCF2907W środę tuż przed Świętami Wielkanocnymi nasi słuchacze – wolontariusze Klubu Ośmiu – umiejscowili w kilku widocznych punktach Sanoka obandażowane pluszowe miśki. Tym samym nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji przebiegającej pod hasłem: „Nie bij mnie, kochaj mnie!”. Jej celem jest zwrócenie uwagi przechodniów na problem przemocy wobec dzieci. Zjawisko agresji wobec najmłodszych wydaje się coraz częstsze w polskich domach, a w niewystarczającym stopniu wykrywane lub zgłaszane odpowiednim instytucjom!

 Nasi słuchacze w krótkim czasie zgromadzili maskotki, obandażowali je i zaopatrzyli w karteczkę – fiszkę z hasłem akcji. Pluszaki - symbole kampanii - mogłeś zobaczyć w niektórych domach handlowych czy na przystankach autobusowych na terenie miasta Sanoka.

Inicjatorem Akcji "Miś" jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w tym roku odbyła się jej druga edycja. Łącznie wzięły w niej udział 174 miasta.
Emilia Florko

 

   

MSCKZiU

   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK