DSC05666W auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku 11 października br. odbyła się konferencja naukowa „Szkoły promujące Europejski Kodeks Walki z Rakiem”. Głównym przesłaniem spotkania była dbałość o siebie nawzajem. Konferencja była swego rodzaju odpowiedzią na pytanie zadawane od lat: Jak żyć, by być zdrowym i nie zachorować na raka? Gotową receptę niesie z sobą Europejski Kodeks Walki z Rakiem. To zbiór 11 prostych zasad jak: nie pal, wystrzegaj się otyłości, spożywaj więcej warzyw i owoców, ograniczaj alkohol, dbaj o aktywność fizyczną, czy po prostu badaj się. Prelegenci przygotowali szeroką gamę wystąpień. Począwszy od przybliżenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, charakterystykę najczęściej występujących nowotworów w polskim społeczeństwie, substancji rakotwórcDSC05704zych w żywieniu, po rolę kultury fizycznej w naszym życiu oraz przykłady dobrych praktyk promujących zdrowie. Słuchacze mogli skorzystać również z możliwości zmierzenia ciśnienia krwi, samemu zbadać piersi czy skosztować zdrowych produktów. Na zakończenie konferencji odbył się krótki "koncert terapeutyczny", w wykonaniu Pawła Drozda ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sanoku. Organizatorami konferencji były: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, Zarząd Oddziału Powiatowego i Okręgowego TPD oraz Medyczno Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Anny Jenke w Sanoku.

 

   

MSCKZiU

   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK