06-SAM 1984Odpowiadając na pismo pani Dyrektor Żłobka Samorządowego Nr 1 w Sanoku, nauczyciele i słuchacze Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku przeprowadzili w dniu 29 listopada 2016 r. zajęcia z zakresu pierwszej pomocy dla najstarszej grupy 3 i 4- latków.

Dostosowanie tematyki oraz metod nauczania pierwszej pomocy było nie lada wyzwaniem, wykorzystano popularną w tej grupie wiekowej metodę nauki poprzez zabawę z elementami pokazu, a nawet ćwiczeń. Nie byłoby to możliwe gdyby nie fakt, że dzieci pięknie mówiły i chętnie poznawały nowe rzeczy.

W pogadance wstępnej dzieliły się swoimi doświadczeniami i wiadomościami na temat różnych sytuacji zagrożenia, następnie poznawały zawartość apteczki pierwszej pomocy i bez większego trudu potrafiły zdecydować, które przedmioty z „czarodziejskiego worka” pasują do jej wyposażenia.

   Przy pomocy Pań opiekunek dzieci bandażowały swoje „ranne” misie i maskotki. Na koniec dzieci zobaczyły podstawowe zabiegi reanimacyjne na naszym fantomie opatrzone komentarzem w formie rymowanki, a część z nich nawet próbowało naśladować niektóre czynności.

W nagrodę za piękną aktywność dzieci otrzymały medale „małego ratownika”, naklejki oraz kolorowankę.

Mamy nadzieję ,że zajęcia były dla dzieci ciekawym doświadczeniem.

Pani Dyrektor oraz Paniom opiekunkom dziękujemy za miłe przyjęcie i pomoc.

   

MSCKZiU

   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK