Na świecie żyje 2 miliardy dzieci. Nie wszystkie mogą się uczyć, na każde 100 dzieci 17 nigdy nie pójdzie do szkoły. A przecież każde dziecko ma do tego prawo, ma prawo do dzieciństwa. Jeden ołówek potrafi zdziałać więcej niż nam się wydaje. Dzięki niemu dziecko może pójść do szkoły, może się uczyć. Tylko wykształcenie może wyrwać afrykańskie dzieci z kręgu biedy i bezradności. Szkoła to najlepsza inwestycja w przyszłość tych dzieci. Dzięki Państwa pomocy chcemy wyposażyć afrykańskie dzieci w darmowe przybory szkolne. Chcemy spowodować, by posłanie dziecka do szkoły nie było dla rodziców czy krewnych wydatkiem. Wydatkiem w ich świadomości zbędnym, którego niejednokrotnie nie rozumieją i mimo powszechnego obowiązku edukacji nie wszystkie dzieci są do szkoły posyłane. Każdy ołówek, każdy długopis i kredka są na wagę złota, nam zalegają w szufladach i torebkach, im są potrzebne. Zbierzmy je i poślijmy tym dzieciom, niech pójdą do szkoły i zapewnią sobie lepszą przyszłość.
ZBIÓRKA MATERIAŁÓW:

  • Poniedziałek  8 lutego
  • Piątek 12 lutego
  • indywidualnie - Agnieszka z OŚ

 

   

MSCKZiU

   
© MSCKZiU SANOK