Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów tego święta w 2017 roku jest depresja.

Zdrowa dieta ma ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Badania dowodzą, że przewlekła depresja ma związek z niedoborem niektórych składników pokarmowych. Właściwa dieta w depresji może znacząco zmniejszyć ryzyko pojawienia się zaburzeń nastroju.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia w MSCKZiU w Sanoku przeprowadzony został konkurs pt.: „Wiem co jem”. Słuchacze poszczególnych kierunków mięli za zadanie rozpoznać 16 produktów spożywczych ( suszone płatki drożdżowe, ciecierzycę, karob, siemię lniane, amarantus, popping z amarantusa, soczewicę zieloną i czerwoną, kaszę jaglaną, czarnuszkę, kaszę gryczaną niepaloną, żurawinę, słonecznik, orzechy włoskie, komosę ryżową, czarny sezam).

Ranking klas przedstawia się następująco:

 

L.p.

Kierunek/klasa

Ilość uzyskanych punktów (na 16 pkt możliwych do uzyskania)

1.

Technik Farmacji I

15

2.

Terapia Zajęciowa I

13

3.

Technik Usług Kosmetycznych II

11

4.

Technik Masażysta II

11

5.

Opiekun w Domu Pomocy Społ. II

11

6.

Opiekun Medyczny

11

7.

Opiekunka Środowiskowa

10

8.

Technik Usług Kosmetycznych I

10

9.

Technik Masażysta I

7

10.

Technik Elektroradiologii

6

 Mgr Elżbieta Baran przygotowała również ulotki z produktami, które pozytywnie wpływają na nasz nastrój, które powinniśmy uwzględnić w codziennej diecie.

   

MSCKZiU

   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK