image001

W dniu 5 maja słuchacze z kierunków Technik Masażysta, Asystent Osoby Niepełnosprawnej oraz Technik Usług Kosmetycznych pod opieką  wychowawców odwiedzili Szpital Uzdrowiskowy „Eskulap”  w Rymanowie Zdroju. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają zabiegi w ośrodku. Nauczyciele odbyli staż zawodowy dotyczący m.in. przygotowania borowiny do zabiegów. Chętni mogli przekonać się osobiście jak wyglądają i działają okłady z borowiny. W wielu zabiegach wykorzystywana jest woda ze źródeł znajdujących się w Rymanowie Zdroju, są to np.: „Tytus” oraz „Klaudia” czy „Marysieńka”. Słuchacze mieli możliwość skorzystania z inhalacji zbiorowej z wykorzystaniem wody „Tytus”. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają kąpiele mineralne, w zawiesinie borowinowej czy kąpiele kwasowęglowe. Mieliśmy również możliwość skosztowania wody ze źródła „Tytus". Następnie udaliśmy się na krótki spacer do położonej nieopodal sanatorium tężni solankowej. Tężnie solankowe to rodzaj naturalnych inhalacji na wolnym powietrzu, z których podczas parowania do powietrza dostaje się wiele składników z solanki.  (GL)

 

 

   

MSCKZiU

   
© MSCKZiU SANOK