image001

W dniu 5 maja słuchacze z kierunków Technik Masażysta, Asystent Osoby Niepełnosprawnej oraz Technik Usług Kosmetycznych pod opieką  wychowawców odwiedzili Szpital Uzdrowiskowy „Eskulap”  w Rymanowie Zdroju. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają zabiegi w ośrodku. Nauczyciele odbyli staż zawodowy dotyczący m.in. przygotowania borowiny do zabiegów. Chętni mogli przekonać się osobiście jak wyglądają i działają okłady z borowiny. W wielu zabiegach wykorzystywana jest woda ze źródeł znajdujących się w Rymanowie Zdroju, są to np.: „Tytus” oraz „Klaudia” czy „Marysieńka”. Słuchacze mieli możliwość skorzystania z inhalacji zbiorowej z wykorzystaniem wody „Tytus”. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają kąpiele mineralne, w zawiesinie borowinowej czy kąpiele kwasowęglowe. Mieliśmy również możliwość skosztowania wody ze źródła „Tytus". Następnie udaliśmy się na krótki spacer do położonej nieopodal sanatorium tężni solankowej. Tężnie solankowe to rodzaj naturalnych inhalacji na wolnym powietrzu, z których podczas parowania do powietrza dostaje się wiele składników z solanki.  (GL)

 

 

   

MSCKZiU

   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK