SAM 5255

Odpowiadając na zaproszenie Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Trepczy Leontyny Krowiak nauczyciele Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku przeprowadzili w dniu 19 czerwca 2017r zajęcia z zakresu zdrowego żywienia.

Głównym tematem spotkania były suplementy diety i niebezpieczeństwo związane z ich stosowaniem. Na początku wyjaśniono dzieciom i młodzieży tematykę zajęć, podkreślono kiedy powinno się po nie sięgać i jakie mogą być skutki ich nadmiernego spożycia.

Uczestnicy spotkania, z racji na wiek i okres dojrzewania zostali zapoznani z piramidą i zasadami zdrowego żywienia oraz wyjaśniono im jak ważne jest przestrzeganie odpowiedniej diety. Zwrócono uwagę na niebezpieczeństwo restrykcyjnych diet w celu podkreślenia figury u dziewcząt i podawania odżywek dla sportowców dla zwiększenia muskulatury u chłopców.

Po krótkiej prezentacji uczniowie mieli za zadanie odróżnić pozytywne nawyki żywieniowe od negatywnych, z czym doskonale sobie poradzili.

Na zakończenie spotkania zorganizowano konkurs, w którym uczniowie zarówno Szkoły Podstawowej I Gimnazjum rozpoznawali zdrowe produkty spożywcze.[G.Ch-B]

 

   

MSCKZiU

   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK