5 IMG 20170917 142202W niedzielę 17 września 2017r. na zaproszenie wójta Gminy Jaśliska pana Adama Dańczaka uczestniczyliśmy w pikniku w miejscowości Daliowa. Podczas imprezy plenerowej pod nazwą „Wołoska Koliba- Folkowe Spotkania na Pasterskim Szlaku” organizowanej przez Gminę i Fundację Pomosty Karpat zapewnialiśmy opiekę medyczną i zorganizowaliśmy pokaz udzielania I pomocy w niewydolności oddechowej u małego dziecka, Mierzyliśmy, ciśnienie i saturacje osobom chętnym. Nasze stoisko odwiedzali zarówno ludzie młodzi jak i babcie, które chętnie ćwiczyły na fantomie algorytm postępowania w sytuacji nagłego zagrożenia życia u dziecka. Wszystkie osoby, które przećwiczyły postępowanie wg algorytmu, otrzymały od nas odblaskowy upominek z numerami alarmowymi służb ratowniczych. Naszą pracę docenił sam prezes fundacji – lekarz i naukowiec Marek Kubin. Również my mieliśmy okazję posmakować pasterskich potraw, posłuchać muzyki pogranicza, odwiedzić stoiska ze zdrową żywnością, ekologicznymi kosmetykami. Podczas imprezy występowało 12 zespołów folkowych, prowadzone były warsztaty: muzyczne, serowarskie , zielarskie, kulinarne. Swoje prace prezentowali beskidzcy artyści. Można było porozmawiać z ludźmi wielu artystycznych pasji. Pomimo deszczowej aury i niezbyt wysokiej temperatury cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu- Jadwiga Warchoł, Paweł Deptuch.

 

   

MSCKZiU

   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK