5 IMG 20170917 142202W niedzielę 17 września 2017r. na zaproszenie wójta Gminy Jaśliska pana Adama Dańczaka uczestniczyliśmy w pikniku w miejscowości Daliowa. Podczas imprezy plenerowej pod nazwą „Wołoska Koliba- Folkowe Spotkania na Pasterskim Szlaku” organizowanej przez Gminę i Fundację Pomosty Karpat zapewnialiśmy opiekę medyczną i zorganizowaliśmy pokaz udzielania I pomocy w niewydolności oddechowej u małego dziecka, Mierzyliśmy, ciśnienie i saturacje osobom chętnym. Nasze stoisko odwiedzali zarówno ludzie młodzi jak i babcie, które chętnie ćwiczyły na fantomie algorytm postępowania w sytuacji nagłego zagrożenia życia u dziecka. Wszystkie osoby, które przećwiczyły postępowanie wg algorytmu, otrzymały od nas odblaskowy upominek z numerami alarmowymi służb ratowniczych. Naszą pracę docenił sam prezes fundacji – lekarz i naukowiec Marek Kubin. Również my mieliśmy okazję posmakować pasterskich potraw, posłuchać muzyki pogranicza, odwiedzić stoiska ze zdrową żywnością, ekologicznymi kosmetykami. Podczas imprezy występowało 12 zespołów folkowych, prowadzone były warsztaty: muzyczne, serowarskie , zielarskie, kulinarne. Swoje prace prezentowali beskidzcy artyści. Można było porozmawiać z ludźmi wielu artystycznych pasji. Pomimo deszczowej aury i niezbyt wysokiej temperatury cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu- Jadwiga Warchoł, Paweł Deptuch.

 

   

MSCKZiU

   
© MSCKZiU SANOK