image007W dniu 26 kwietnia na sanockiej Arenie, odbyła się III Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Burmistrza Miasta Sanoka oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej. 

sosw

Do pomocy przy organizacji włączyli się słuchacze i nauczyciele naszej szkoły. Słuchacze kierunków technik masażysta, asystenci osób niepełnosprawnych i terapeuci zajęciowi pomagali przy konkurencjach sportowych oraz przy wydawaniu posiłków. Jak zwykle emocjom sportowym towarzyszyła wielka radość. Przy sportowych dyscyplinach nie liczył się czas, precyzja czy końcowy sukces, lecz radość z każdej próby. Pokonując kolejne konkurencje m.in. dźwiganie sztangi leżąc, rzut woreczkiem do celu, slalom między pachołkami i strzał do bramki unihokeja czy rzut piłką do kosza, zawodnicy mogli liczyć na pomoc nauczycieli wychowania fizycznego z sanockich szkół. W Olimpiadzie uczestniczyło blisko 100 ośrodków m.in.: Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze a także placówki Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

   

MSCKZiU

   
© MSCKZiU SANOK