image007W dniu 26 kwietnia na sanockiej Arenie, odbyła się III Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Burmistrza Miasta Sanoka oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Do pomocy przy organizacji włączyli się słuchacze i nauczyciele naszej szkoły. Słuchacze kierunków technik masażysta, asystenci osób niepełnosprawnych i terapeuci zajęciowi pomagali przy konkurencjach sportowych oraz przy wydawaniu posiłków. Jak zwykle emocjom sportowym towarzyszyła wielka radość. Przy sportowych dyscyplinach nie liczył się czas, precyzja czy końcowy sukces, lecz radość z każdej próby. Pokonując kolejne konkurencje m.in. dźwiganie sztangi leżąc, rzut woreczkiem do celu, slalom między pachołkami i strzał do bramki unihokeja czy rzut piłką do kosza, zawodnicy mogli liczyć na pomoc nauczycieli wychowania fizycznego z sanockich szkół. W Olimpiadzie uczestniczyło blisko 100 ośrodków m.in.: Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze a także placówki Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

   

MSCKZiU

   
© MSCKZiU SANOK