image001

13 czerwca 2018r. w „Klubie Górnika” w Sanoku miała miejsce . Tematem konferencji były: „Nowoczesne formy terapii i rehabilitacji w pracy Szkół Promujących Zdrowie”. Organizatorzy: Medyczno -Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wraz z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Zarządem Oddziału Powiatowego i Okręgowego TPD przedstawili ewaluację działań prozdrowotnych w placówkach, poruszono temat wartości, które budują zdrowie. Przedstawiona została rola i zakres profilaktyki w ramach zagrożeń zdrowia dzieci i młodzieży w kontekście skoku cywilizacyjnego. Bardzo ważnym tematem, który został poruszony dotyczył kultury fizycznej w koncepcji współczesnej edukacji postrzeganej jako obowiązek, moda czy też może histeria. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z metodami
i formami działań terapeutycznych, a także przykładami dobrych praktyk i rozwiązań wspierająco-opiekuńczo-wychowawczych. Ponadto nasi szanowni Goście mieli okazję do degustacji zdrowej żywności. Mogli również zagościć do stanowiska z naturalną chemią, zapoznać się ze sposobami
i naturalnymi składnikami, z których są przygotowywane środki czystości i kosmetyki przyjazne dla człowieka i środowiska. Dla odważniejszych – możliwość samodzielnego przygotowania np. serum do paznokci i skóry rąk – oczywiście tylko z naturalnych składników. Dla chętnych przygotowane zostało stanowisko do pomiaru RR i poziomu cukru. Można było również zapoznać się z różnorodnością technik stosowanych w terapii zajęciowej – techniki plastyczne i elementy muzykoterapii. Bardzo bogaty program, wspaniali prelegenci, duża dawka wiedzy, nawiązanie kontaktów, wymiana myśli i doświadczeń, to wszystko pozwoliło na zaliczenie konferencji do bardzo udanych, przekonało bądź utwierdziło o potrzebie takich spotkań i wspierania się w działaniach Szkół Promujących Zdrowie.

Na prośbę naszych Gości zamieszczamy przepisy zdrowej żywności.

KLIKNIJ - PRZEPISY

   

MSCKZiU

   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK