image021

16 października, czyli w dniu “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”- słuchacze kierunku Technik Masażysta oraz nauczyciele MSCKZiU, wsparli akcję zorganizowaną w SP nr 6 w Sanoku pod patronatem WOŚP. Kampania była równocześnie próbą bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość uczniów w ciągu 30 min. Zadaniem naszych słuchaczy była pomoc w prawidłowym przebiegu działań, wykonywanych na 17 fantomach.

image007Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, słuchacze naszej szkoły pod opieką Pani Grażyny Płodzień przygotowali muzyczne atrakcje dla nauczycieli. Były też kwiaty i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

13     Nasza szkoła jest Szkołą Promującą Zdrowie, angażujemy się w różnorodne działania mające na celu szerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Światowy Dzień Serca jest również wpisany w program naszych działań. Hasło tegorocznych obchodów brzmi „Moje serce – Twoje serce” i wiąże się ze złożeniem obietnicy: „obiecaj jeść zdrowiej, być bardziej aktywnym, rzucić palenie! Zrób to już dziś, a szybko zobaczysz ogromne zmiany. Twoje serce Ci za to podziękuje”. Włączyliśmy się w akcję zorganizowaną przez Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Centrum Medycznego MEDYK poprzez zrobienie portretu z dłońmi ułożonymi w kształt serca. Wszystkie zdjęcia uzyskane z tej kampanii zebrane razem, stworzą obraz „Podkarpacie z sercem”. Działania jakie zostały podjęte na terenie szkoły wśród słuchaczy, a także na terenie miasta Sanok miały na celu:

  • poinformowanie społeczności o obchodach Światowego Dnia Serca
  • szerzenie wiedzy na temat chorób układu krążenia
  • przekazywanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy
  • promowanie zdrowego sposobu odżywiania
  • promowanie aktywności fizycznej
  • przeprowadzenie kampanii antynikotynowej.

NIE BÓJ SIĘ , RATUJ…!!!!

Każdy z nas może być świadkiem wypadku. Często wpadamy wtedy w panikę, przestajemy logicznie myśleć. Dlaczego? Ponieważ paraliżuje nas strach . Zamiast działać boimy się ze nie umiemy, że zaszkodzimy, skrzywdzimy.

Dlaczego wahamy się pomagać?

 A1

serceeChoroby układu krążenia

Choroby układu krążenia, są określane mianem „współczesnej epidemii”, gdyż należą do najczęstszych chorób naszej ery. W większości krajów są główną przyczyną inwalidztwa i umieralności. W krajach dobrze rozwiniętych z powodu chorób układu krążenia umiera rocznie więcej osób niż z powodu innych chorób razem wziętych. Niektóre choroby (np. choroba wieńcowa lub nadciśnienie tętnicze) są określane mianem chorób cywilizacyjnych.

Do najczęstszych chorób układu krążenia zaliczamy: miażdżyce, chorobę wieńcową, zawał serca, nadciśnienie tętnicze.

,,Moje serce - Twoje serce" - Światowy Dzień Serca

serce1

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 dla wszystkich roczników klas drugich 03.09.2018 r. o godz.9.00, dla roczników klas pierwszych o godz. 10.00

   

MSCKZiU

   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK