edytuj
Medyczno-Społeczne Centrum
Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Medyczna Szkoła Policealna
im. Anny Jenke
edytuj
Technik elektroniki
i informatyki medycznej
Technik
elektroradiolog
Technik
farmaceutyczny
Asystent osoby niepełnosprawnej
Technik
masażysta
Terapeuta
zajęciowy
Higienistka
stomatologiczna
Protetyk
słuchu
Opiekunka
dziecięca
technik usług
kosmetycznych
opiekun
medyczny
opiekunka
środowiskowa
opiekun
w domu pomocy społecznej
opiekun
osoby starszej

Logowanie

Galerie fotografii

Medyczna Szkoła Policealna im. A. Jenke włączyła się aktywnie w tegoroczny Bieszczadzki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wzbogacając jego ofertę programową. Ponad dwudziestu słuchaczy naszej szkoły, pod okiem nauczycieli i Pani Dyrektor, oferowało usługi medyczno-kosmetyczne w budynku szkoły i sanockiego Urzędu Miasta, prowadziło licytację zebranych lub samodzielnie wykonanych przedmiotów oraz zbierało pieniądze do puszek w różnych częściach miasta.

Zbieranie środków na cel WOŚP rozpoczęliśmy wcześnie, bo już 22. grudnia ubiegłego roku słuchaczki kierunku Opiekunka dziecięca (I i II roku) zorganizowały i poprowadziły Wielką Wyprzedaż „Gwiazdkową”, która cieszyła się dużą popularnością. „Wyprzedaż” odbyła się w przedświątecznej atmosferze jasełek i wigilii klasowych, i pozwoliła na zebranie pierwszych kilkudziesięciu złotych.

W środę, 4. stycznia 2012 roku, słuchacze przygotowujący się do zawodu Ratownik medyczny włączyli się do sanockiego happeningu „Bieg po zdrowie – policz się z cukrzycą”. Czwórka adeptów ratownictwa, pod nadzorem pani mgr Z. Kaźmierczak i pani mgr J. Warchoł, obsługiwała punkty pomiaru ciśnienia i poziomu glukozy, z których korzystali uczestnicy tegoż „Biegu z POMPĄ”.

Kulminacja działań przypadła na dzień Wielkiego Finału WOŚP, czyli niedzielę 8. stycznia, kiedy to „Medyk” w ramach „dnia otwartej szkoły” służył wszystkim zainteresowanym masażem, zabiegami kosmetycznymi oraz "Wielką Giełdą z POMPĄ". W ciągu całego ośmiogodzinnego dyżuru pełnionego przez naszych słuchaczy i nauczycieli, budynek MSP odwiedziło kilkadziesiąt osób - często byli to rodzice z dziećmi oraz młodzież żeńska. I tak:
- ponad 20 kobiet i dzieci poddało się zabiegom kosmetycznym (manicure biologiczny, malowanie paznokci, henna brwi i rzęs, regulacja brwi, masaż kosmetyczny twarzy) lub otrzymało tatuaż brokatowy,
- kilkanaście osób skorzystało z masażu klasycznego,
- sprzedano ponad 30 przedmiotów w ramach "Wielkiej Giełdy z POMPĄ",
- ponad 20 osób zgłosiło się do punktu pomiaru ciśnienia RR i poziomu cukru oraz zabiegu malowania twarzy (w budynku Urzędu Miasta).

Oprócz kilkunastu słuchaczy pełniących zadania na swoich stanowiskach zawodowych, szóstka młodzieży z MSP zbierała pieniądze do puszek i pomagała w rozliczeniu szkolnej zbiórki w sanockim sztabie WOŚP.
Koordynację działań naszej młodzieży i grona pedagogicznego prowadziła Pani Dyrektor MSP, z kolei koordynatorem młodzieżowym był słuchacz kierunku Technik masażysta, Radosław Sopata. Dyrektor szkoły, pani mgr Halina Połojko, bardzo serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie „Dnia Otwartej Szkoły z POMPĄ” oraz innych działań naszych słuchaczy, podejmowanych na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka!
wosp_2012