image00913 listopada przygotowaliśmy pokaz udzielania pierwszej pomocy dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Podstawowe pojęcia związane z RKO, metody i techniki opatrywania ran, a także zachowania i czynności ratowników na miejscu wypadku, to główne omówione tematy. Młodzież chętnie uczestniczyła w ćwiczeniach praktycznych.

fon12 listopada wychowawcy klas wzięli udział w warsztatach w ramach „Profilaktyki uzależnień”. Spotkanie dotyczyło fonoholizmu. Dowiedzieliśmy się czym są uzależnienia od telefonu. Jak objawia się ten nałóg? Jakie mogą być jego przyczyny? I do czego prowadzi? Cenne informacje będą przydatne do przekazania słuchaczom na zajęciach z wychowawcą.

image002W ubiegłym tygodniu słuchacze naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Słuchacze i nauczyciele, wspólnie w piątek o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, przedstawiciele pierwszych klas wzięli udział w ślubowaniu. Na zakończenie spotkania z rąk Pani Dyrektor wyznaczone kierunki dzienne i zaoczne otrzymały Indeksy.

Dnia 21 października Nauczyciele Medyka wzięli udział w konferencji pt. „Substancje psychoaktywne trend czy zagrożenie?” organizowanej przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sanoku. Szkolenie skierowane było głównie do osób, które w swojej codziennej pracy zawodowej zajmują się problematyką uzależnień.

2Pod koniec października nasi słuchacze pod opieką nauczycieli uczestniczyli w "Projekcie aktywizacji dla osób starszych z Sanoka". Na spotkaniu omówione zostały tematy dotyczące aktywności fizycznej seniorów oraz ćwiczeń gimnastycznych do wykorzystania w warunkach domowych. Następnie zaprezentowano i omówiono pokaz pierwszej pomocy.

image008

img20191113 10125237

Już po raz drugi Nauczyciele i Słuchacze Naszej szkoły wsparli uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w ogólnopolskiej akcji  WOŚP w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i angażuje coraz większe grono uczestników. 16 października to Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca powołany z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Tradycyjnie tego dnia WOŚP w całej Polsce organizuje bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Ma to na celu popularyzację wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia. Nauczyciele i słuchacze „Medyka” chętnie wzięli udział w akcji nadzorując jej prawidłowy przebieg oraz zapewniając pomoc dzieciom podczas wykonywania resuscytacji krążeniowo –oddechowej. Chociaż temat jest bardzo ważny podczas imprezy wszystkim dopisywały dobre nastroje, co sprawiło, że chętnie wrócimy tam za rok…

3

W dniu 14 października w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Słuchacze przygotowali ciekawą akademię dla zgromadzonych nauczycieli i pracowników szkoły.

   
   

RODO  

   

SDG Facebook Slider  

   

Egzamin  

   

Debata oświatowa  

   
   
   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK