TEiM TE TF AON TM TZ HS
PS ODZ TUK OM OS  WDPS  OOS

sosw2023

1 4W dniu 21.03.2023 roku słuchacze naszej szkoły wraz z opiekunami zorganizowali Integracyjno – Wiosenny Dzień Sportu dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Sanoka. Święto szkolnego sportu, obejmowało konkurencje sportowe oraz quiz zawierający pytania dotyczące zdrowego stylu życia. Turniej stanowił okazję do sprawdzenia swojej sprawności fizycznej w toku zdrowej rywalizacji, jednocześnie uczył tolerancji i sposobów wyrażania swoich emocji poprzez kulturalny doping. Część teoretyczna konkursu była sprawdzianem wiedzy z zakresu promocji zdrowia. W trakcie dnia sportu odbyły się także warsztaty z pierwszej pomocy oraz integracyjne zabawy z chustą Klanzy.

1 11W dniu 21 marca terapeuci zajęciowi uczestniczyli w warsztatach mydlarskich prowadzonych przez panią Kasię Uryc-Kuzian. W trakcie zajęć słuchaczki tworzyły kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe. Używały glicerynowej bazy mydlanej (białej i transparentnej) i za pomocą metody MELT & POUR (rozpuść i wlej) zamieniły ją w niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju mydlane „dzieła sztuki”. Uczestniczki warsztatów mieszały barwniki kosmetyczne i tworzyły kompozycje zapachowe. Wykorzystały suszone płatki róż, nagietków, chabrów, oraz inne dodatki, podkreślające urodę wykonanych mydełek.[MW]

IMG 7370 Copy

Dnia 10 marca 2023 roku słuchaczki Medycznej Szkoły Policealnej z kierunku Technik usług kosmetycznych odwiedziły Szkołę Podstawową nr 6 w Sanoku na zaproszenie mgr Eweliny Krawiec. Tematem zajęć było: „Dbamy o skórę – codzienna pielęgnacja twarzy i dłoni nastolatka”. Słuchaczki omówiły czym charakteryzuje się dana cera, następnie odbyły instruktaż prawidłowego demakijażu i tonizacji oraz stosowania odpowiednich kosmetyków do cery. Warsztaty dotyczyły także peelingu dłoni i masażu kosmetycznego. Wszyscy zebrani uczniowie skorzystali z cennych wskazówek dotyczących dbania o skórę. [A.LR]

biała1 CopyW dniu 11 marca 2023 w sa­noc­kim szpi­talu, od­była się Akcja dla zdro­wia „Biała Sobota dla Kobiet”. Koordynatorem akcji była Pani Urszula Kuzian. W tę szlachetną akcję włączyły się także słuchaczki Medycznej Szkoły Policealnej im. Anny Jenke z kierunku Technik elektroradiolog.

Spotkanie po latach Copy

Wiele wspomnień o tych zabawnych i doniosłych chwilach w szkole. Refleksje po latach i dzień dzisiejszy. To wszystko wypełniło spotkanie absolwentek kierunku pielęgniarskiego Medycznego Studium Zawodowego z roku 2001. W odnowionych wnętrzach zagórskiego Foresterium, chociaż troszkę starsze ale wciąż te same.

Dziękuję za to spotkanie. Marzanna Gołda

18 marca w Centrum Usług Senioralnych w Sanoku panie obchodziły swoje święto. W tym dniu, to właśnie kobiety są najważniejsze, dlatego należało go jak najhuczniej uczcić. W ramach współpracy w obchody święta kobiet włączyli się pracownicy i uczniowie Medyczno Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Słuchaczki i słuchacze kierunków Technik usług kosmetycznych oraz Technik masażysta przygotowali dla pań niespodziankę w postaci peelingu dłoni, masażu i zabiegu manicure. Dodatkowo kosmetyczki wykonywały profesjonalny makijaż. Zabiegi cieszyły się dużym zainteresowaniem, a przybyłe kobiety chętnie z nich korzystały.

   
   

RODO  

   

SDG Facebook Slider  

   

Egzamin  

   

Debata oświatowa  

   
   
   
© MSCKZiU SANOK