TEiM TE TF AON TM TZ HS
PS ODZ TUK OM OS  WDPS  OOS

22 maja

2011 roku delegacja z Medycznej Szkoły Policealnej w Sanoku wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 90 rocznicę urodzin Sługi Bożej Anny Jenke. Na jubileuszu w Jarosławiu naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor, ksiądz J. Wilusz, pięcioro nauczycieli oraz troje słuchaczy.

O godzinie 9:30 w Jarosławskiej Kolegiacie odbyła się msza św. w intencji beatyfikacji Anny Jenke. Kościół zgromadził znamienitych gości z całej Polski, w tym przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Sejmu RP, księży profesorów, dziennikarzy, byłych uczniów Pani Profesor, przedstawicieli Towarzystwa Anny Jenke, szkół Jej imienia oraz innych osób, związanych z postacią tej jarosławskiej kandydatki na ołtarze. Homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz.

Następnie uczestnicy udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyło się spotkanie, w czasie którego można było wysłuchać laudacji  oraz ciekawych anegdot z życia Sł. Bożej. Ponadto, prowadząca uroczystość s. dr Bernadeta Lipian, zaprezentowała książkę o Annie Jenke („Kryształ w blasku słońca”), po czym odbył się koncert, przygotowany przez zespół artystyczny z Głubczyc, pod przewodnictwem znanego polskiego kompozytora, Józefa Kaniowskiego.

   
   

RODO  

   

SDG Facebook Slider  

   

Egzamin  

   

Debata oświatowa  

   
   
   

Dyrekcja MSCKZIU

zwraca się z prośbą o zalogowanie się na klasową pocztę elektroniczną 
w celu odebrania od wychowawców ważnych informacji dotyczących
organizacji pracy kierunków od poniedziałku 19.10.2020

W sprawach pilnych kontakt telefoniczny lub e-mailowy. 
Prosimy o systematyczne śledzenie informacji na stronie szkoły

© MSCKZiU SANOK