image02715 maja nasza Szkoła zorganizowała spotkanie dla podopiecznych WTZ (Robotnicza). W trakcie spotkania odbył się konkurs antynikotynowy „Palić czy nie palić – oto jest pytanie”. Uczestnicy zostali podzielenie na trzy grupy: ankietowa, plastyczna i ratownicza. W grupie ankietowanych podopieczni odpowiadali na pytania odnośnie palenia tytoniu. W ankiecie wzięło udział 37 osób, z czego pięć osób palących.

Na pytanie z jakiego powodu palą papierosy, większość odpowiedzi brzmiało: z przyzwyczajenia; stresu i dla satysfakcji. Z kolei na pytanie dlaczego nie palą papierosów, odpowiedzi brzmiały: brzydki zapach z ust, strach przed chorobami nowotworowymi, kaszel. Na pytanie jakie znasz najpopularniejsze sposoby walki z nałogiem większość odpowiedzi brzmiały: silna wola, plastry antynikotynowe, tabletki. Druga grupa ratownicza – po wysłuchaniu swojego lidera, który wyjaśnił czym jest pierwsza pomoc miała możliwość poćwiczyć umiejętności praktyczne na fantomie. Natomiast grupa trzecia, plastyczna – miała za zadanie przygotować hasło antynikotynowe, które umieściliby na opakowaniu papierosów. Wszystkie grupy wykazały się dużym zaangażowaniem i aktywnym uczestnictwem w konkursie. [A.LR]

 

   
   

RODO  

   

SDG Facebook Slider  

   

Egzamin  

   

Debata oświatowa  

   
   
   

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

Administratorem Danych jest:

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku

38-500 Sanok
ul. Konarskiego 3
tel. 134631242

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych oraz udostępnia jego dane kontaktowe:

 tel. 134631242 wew. 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane będą przetwarzane w celu:

Procesu dydaktyczno - wychowawczego

Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest:

udzielona zgoda na przetwarzanie danych realizacja obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 i 1000)

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Dane nie będą przekazywane innym podmiotom niewymienionym 
w przepisach prawa.

Okres przechowywania danych:

Dane będą przechowywane do końca procesu kształcenia

Ma Pani/Pan prawo do:

- prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

- prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

Podane dane są:

wymogiem ustawy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

© MSCKZiU SANOK