TEiM TE TF AON TM TZ HS
PS ODZ TUK OM OS  WDPS  OOS

1_5.jpg   W dniach 30 i 31 marca 2023 w Klubie „Górnika” nauczyciele i uczniowie Medycznej Szkoły Policealnej im. Anny Jenke we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci odział Sanok oraz Urzędem Miasta Sanoka- zorganizowali warsztaty poświęcone tematyce  promocji zdrowia. Obejmowały one m.in. pokaz pierwszej pomocy, samobadanie piersi i jąder, akademię czerniaka, pomiar glukozy i ciśnienia tętniczego, zabiegi pielęgnacyjne, naturalne kosmetyki, plastykoterapię i pokaz masażu. Zaproszenie na warsztaty otrzymały szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz inne placówki oświatowe z Sanoka i okolic. Na poszczególnych stanowiskach uczniowie mogli m.in. zmierzyć sobie poziom glukozy oraz ciśnienie tętnicze, wykonać samodzielnie naturalne kosmetyki, nauczyć się samobadania piersi i jąder na fantomach, poćwiczyć RKO + AED oraz popróbować swoich sił w różnych technikach plastycznych (decoupage, filcowanie, papieroplastyka). Chętni mogli skorzystać także z masażu dłoni, karku oraz zabiegów pielęgnacyjnych dłoni (peeling, manicure). Wobec zbliżających się świąt Wielkanocnych odwiedzający mogli samodzielnie różnymi technikami wykonać pisanki. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem o czym świadczy przybycie około 300 osób.

 

   
   

RODO  

   

SDG Facebook Slider  

   

Egzamin  

   

Debata oświatowa  

   
   
   
© MSCKZiU SANOK