TEiM TE TF AON TM TZ HS
PS ODZ TUK OM OS  WDPS  OOS

IMG_0285„Pokaż mi swoje dłonie, a powiem Ci kim jesteś…” Zarówno dłonie, jak i paznokcie są nieodzowną wizytówką każdego z nas, oznaką naszej kultury osobistej. Są ważnym elementem naszej urody.

Dłonie, podobnie jak nasza twarz są widoczne dla innych przez cały czas, jednakże ich pielęgnacja często schodzi na plan dalszy. Wiele osób nie przywiązuje należytej uwagi do dbania o skórę dłoni i kondycję paznokci. Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy, że skóra na dłoniach starzeje się znacznie szybciej, bo jest tu wyjątkowo delikatna i prawie całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. Dłonie nieustannie są narażone na działanie czynników zewnętrznych, tj. mróz, wiatr, promieniowanie UV, detergenty, dlatego wymagają szczególnej troski.

Dbałość o kondycję skóry dłoni i paznokcie jest ogromnie ważna. Na wiosnę, gdy robi się coraz cieplej i zimowe rękawiczki przestają nam być potrzebne warto poświęcić trochę więcej uwagi i zainteresowania naszym dłoniom, pamiętając o tym, że zadbane dłonie to gładka w dotyku i ładnie wyglądająca skóra oraz starannie wykonany manicure.

Już po raz kolejny słuchaczki kierunku Technik Usług Kosmetycznych odwiedziły podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Robotniczej w celu przeprowadzenia pokazów manicure zdobniczego                          i przypomnienia zasad pielęgnacji dłoni w warunkach domowych.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Uczestniczki warsztatów bardzo chętnie korzystały z zabiegów proponowanych przez słuchaczki i obiecały pamiętać o tym, że podstawową wizytówką pięknej, zadbanej kobiety powinny być jej wypielęgnowane dłonie. Zdrowe paznokcie to najlepsza ozdoba naszych rąk.


   
   

RODO  

   

SDG Facebook Slider  

   

Egzamin  

   

Debata oświatowa  

   
   
   

Dyrekcja MSCKZIU

zwraca się z prośbą o zalogowanie się na klasową pocztę elektroniczną 
w celu odebrania od wychowawców ważnych informacji dotyczących
organizacji pracy kierunków od poniedziałku 19.10.2020

W sprawach pilnych kontakt telefoniczny lub e-mailowy. 
Prosimy o systematyczne śledzenie informacji na stronie szkoły

© MSCKZiU SANOK